Dla uczestników

Często zadawane pytania

Q: Gdzie odbywa się XIV Robotic Arena?

A: Zawody odbywają się w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej (adres: wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23-25, 50-370 Wrocław)

Q: Czy są ograniczenia wiekowe uczestnictwa?

A: Nie. W zawodach mogą uczetniczyć zarówno uczniowie szkół podstawowych jak również dorośli. Nie ma też podziału na kategorie wiekowe.

Q: Jak mogę się dostać na teren imprezy?

A: Możesz skorzystać z transportu publicznego, przystanek PL. Grunwaldzki. Z Dworca Głównego istnieje kilka opcji, np tramwaj 2, autobus 145, 146. W dniu zawodów transport publiczny kursuje co 8-10 minut

Q: Od której godziny można wejść do budynku?

A: Rejestracja zaczyna się o godzinie 8:00 czasu lokalnego.

Q: Jeżeli moja konkurencja rozpoczyna się o późniejszej godzinie, mogę przybyć na zwody po terminie rejestracji?

A: Nie. Aby wziąć udział w zawodach, należy zarejestrować swoją obecność do godziny 10:00 czasu lokalnego.

Q: O której zaczyna się moja konkurencja?

A: Harmonogram będzie rozpisany na tylnej stronie wszystkich identyfikatorów rozdawanych przy rejestracji.

Q: Gdzie będzie odbywać się moja konkurencja?

A: Mapy wydarzenie będą wywieszone na terenie zawodów.

Q: Skąd będę wiedział, że nadeszła kolej na moją konstrukcję?

A: Informacje bieżące będą udostępniane na ekranach oraz wyczytywane przez głośniki.

Q: Czy istnieje możliwość naprawy/poprawy mojego robota w trakcie zawodów?

A: Dla wszystkich uczestników będzie dostępna Strefa Serwisowa. Narzędzia potrzebne do naprawy/poprawy robota należy zapewnić we własnym zakresie.

Q: Czy dla uczestników przewidziane jest jedzenie?

A: W pobliżu znajdują się sklepy spożywcze oraz jadalnie. Na terenie zawodów będą stały foodtrucki. Nie jest przewidziane darmowe jedzenie dla uczestników.

Q: Czy będę mógł przetestować swojego robota przed rozpoczęciem konkurencji?

A: Tak, w strefie serwisowej znajdować się będą ringi, trasy i areny dla większości konkurencji.

Q: Jakie moduły startowe są wykorzystywane w trakcie zawodów? Czy są udostępniane przez organizatorów? Mogę zrobić własne?

A: W trakcie zawodów będą wykorzystywane standardowe moduły startowe Robot Challenge, które będą dostarczone przez organizatorów. Jeśli chcesz zbudować swój, lub dowiedzieć się na ich temat więcej, pełna dokumentacja jest dostępna na stronie: p1r.se/startmodule/

Q: Lepiej przylecieć samolotem do Warszawy czy Wrocławia?

A: Zależy to od wielu zmiennych, głównie od cen biletów lotniczych, Twoich możliwości finansowych, rozkładów lotu itd. Możemy przedstawić kilka opcji dostania się do Wrocławia, wybór należy do Ciebie.

Lądowanie we Wrocławiu

- Jeżeli masz przesiadkę w Warszawie, możesz rozważyć opcje opisane poniżej.

- W ciągu dnia do centrum Wrocławia dojedziesz linią 106 w ciągu 40 - 60 minut, zależnie od warunków drogowych.

- W nocy, masz do dyspozycji linię 206 w kierunku Dworca Autobusowego

- Rozkład jazdy autobusów, tramwajów i pociągów znajdziesz na jakdojade.pl (dostępne również na Google Play i Apple iStore). Rozkład jazdy autobusów, tramwajów i pociągów znajdziesz na Google Maps

- Bilety można kupić w autobusie lub tramwaju (płatność tylko kartą zbliżeniową) lub w biletomatach na niektórych przystankach tramwajowych i autobusowych (płatność gotówką i kartą). Normalny bilet kosztuje 3,20 PLN (około 0,7 EUR), ale dostępne są też różne bilety czasowe. Bilety MPK są ważne zarówno w tramwajach jak i autobusach MPK. Bilety czasowe dobowe (lub dłuższe) są również ważne w niektórych pociągach wewnątrz granic miasta Wrocławia, o ile zostały skasowane przed wejściem do pociągu.

- Taksówka z lotniska do centrum kosztuje między 50 a 100 PLN.

- Uber jest również dostępny we Wrocławiu.

Lądowanie w Warszawie i przejazd do Wrocławia

- Odległość między Wrocławiem a Warszawą w linii prostej wynosi około 300 km.

- Zwróć uwagę, że w Warszawie znajdują się dwa lotniska - Modlin WMI i  Lotnisko Chopina WAW. Przejazd między lotniskami zajmuje co najmniej godzinę.

- Istnieje możliwość przesiadki na samolot do Wrocławia. LOT regularnie lata między tymi dwoma miastami. Bilety kosztują między 40 a 100 EUR (uwaga na koszty dodatkowe) a lot trwa około godziny. Więcej informacji znajdziesz na Google Flights.

- Na pociągi jadące do Wrocławia można wsiąść w Warszawie Centralnej i Warszawie Zachodniej. Na Lotnisku Chopina znajduje się stacja, z której możesz dojechać na powyższe stacje pociągami SKM. Dojazd trwa około 15 minut, a bilety sa dostępne na peronie.
Sprawdź  rozklad-pkp.pl/en lub Google Maps po więcej informacji.

- Obok terminalu przylotów znajdują się również przystanki autobusowe. Użyj jakdojade.pl by dowiedzieć się więcej.

- Między Warszawą a Wrocławiem kursują pociągi PKP Intercity - narodowego przewoźnika kolejowego. Więcej informacji możesz znaleźć na  rozklad-pkp.pl/en. Uwaga - w pociągach PKP EIP (Express Intercity Premium) musisz zakupić bilet przed wejściem do pociągu - nie możesz zrobić tego u konduktora. Pociągi PKP IC są wolniejsze niż EIP, ale znacznie tańsze. Zauważ, że niektóre pociągi (PKP TLK) jadą przez Poznań - podróż może potrwać 9h i kosztować więcej niż pięciogodzinna podróż przez Łódź. Jeśli jesteś studentem zagranicznym, musisz kupić bilet normalny -  w PKP zniżka studencka nie dotyczy zagranicznych studentów.

-  Możesz również skorzystać z FlixBusa - sprawdź  Flixbus.com by uzyskać informacje na temat rozkładu jazdy i biletów.